444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
18 Şubat 2020

Günümüzde firmalar, maliyetlerini düşürüp süreçlerini kontrol altına alarak küresel rekabette var olabilmek için iş süreçlerinde özel yazılımlar kullanmaktadır. Çünkü her firmanın bulunduğu sektöre ve yaptığı işe göre farklı çalışma şekli vardır. Oturmuş bir iş yapısına sahip olsalar da, her gün aynı işi yapmazlar ve aynı verilere sahip olmazlar. Bu sebeple ihtiyaca yönelik özel yazılımlar kullanmak neredeyse zorunluluk hâline gelmiştir.

 

Firmanızın iş yapış şekline göre, firmanız için özelleştirilen yazılımlar; kolay kullanım, yüksek performans, uyum ve güven sağlar. Tüm bu özellikler firmanızın yazılıma göre değil, yazılımın firmanıza göre çalışmasına yardımcı olur.

 

özel yazılım geliştirme

 

Özel Yazılım Geliştirme Süreçleri

İş Geliştirme Uzmanları, firmanızın ihtiyacına özel yazılım geliştirirken aşağıdaki adımları uygular:

Analiz ve projelendirme

Firmanız için istediğiniz özel istek, ihtiyaç ve hedefler dinlenerek işin ve sektörün analizi yapılarak çalışmanın tüm detayları ile projelendirilme, iş planının ve uygun çözümün oluşturulma sürecidir. Bu süreçte uygun kaynak ve zaman planlaması yapılarak, minimum harcama ile maksimum verim alma hedefiyle hayalinizdeki yol haritası belirlenir. Baştan sona tüm süreçte size de projeyi takip ve izleme imkânı sunulur.

Geliştirme

Analiz ve projelendirme sürecinde tüm detayları belirlenmiş olan çalışmanın mimari dizaynı yapılarak firmanız için en uygun yapı oluşturulur. Firmanızdaki kullanıcı ve yöneticiler için arayüz tasarımları hazırlanır.

Test/Sınama

Örnek uygulama için hazırlanan projenin kullanıcı ve yönetici testleri gerçekleştirilerek elde edilen sonuçların değerlendirildiği süreçtir. Test verileri sonucunda işin gelişme durumu gözden geçirilir ve en mükemmel sonuç ve en ideal ürünü elde edilinceye kadar test süreci devam eder. İteratif(Çevik) Yazılım Geliştirme metodolojisi olarak da adlandırılan bu yöntem bilimi, klasik metodolojilerin dışında daha kısa sürede işler yapabilmeyi ve hata payını en az indirmeyi sağlar.

 

atiker yazılımdan firmalara özel yazılım

 

Uyarlama

Tüm testlerden olumlu sonuç alan uygulama, en son güvenlik testleri ve entegrasyonu ile kullanıma hazır hâle getirilir. Sizin de onayınızın alınması ile birlikte uygulamanın kurulumu gerçekleştikten sonra uygulamayı kullanacak çalışanlara sistem kullanım eğitimi verilir.

 

İşletim

Özel yazılımların oluşturulması sadece satış aşamasını içermez, satış sonrası destek de oldukça önemli bir yer tutar.  Kullanmaya başladığınız uygulama için uyarlama sürecinden sonra da yazılım bakım ve desteği sunulur. Ayrıca dış destek kaynağı ve içerik yönetimi hizmetleri sağlanır.

 

Şirketiniz için özel olarak geliştirilen yazılımlar, firmanızı uzun vadede ekstra yazılım maliyetlerinden ve değişikliklerinden kurtarır. Size özel tasarlandıkları için daha fazla performans ve verimlilik sağlar, şirketin değişen ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilir. Sürekli değişiklik veya geliştirme gerektirmezler bu nedenle uzun süre yatırım yapmadan kullanılabilir. Yeni bir geliştirmeye ihtiyacınız olduğundaysa, size özel olması sayesinde programın dilediğiniz gibi geliştirilmesini talep edebilirsiniz. Özel yazılınlar ile akıllı iş kararları alarak yönetim gücünüz artırır.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari