444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
18 Ekim 2019

AtikER İmalat Yönetim Sistemi ile üretiminizin her aşamasında verimililği yakalayın!

 

 

1. Üretime başlamadan önce gerçekçi bir planlama yapmak istiyorsanız.

Üretimin ilk evresi planlamadır. Üretim aşamasında kullanılacak kaynak, makine ve ihtiyaç duyulacak iş gücüne, bunun için gereken maliyetlere kadar tüm evrenin planlanması gerekmektedir. Fakat planlar doğru şekilde yapılmazsa üretim bitene kadar çok kez değişime uğrar. Bu da tüm sürecin aksamasına neden olur. Tüm bunları sizin yerinize planlayacak ve uygulamaya geçirecek; gerçek anlamda gereksinimlerinizi, maliyetlerinizi, iş emirlerinizi, siparişlerinizi takip edecek AtikER İmalat Yönetim Sisteminden yardım alabilirsiniz.

 

fabrikada üretim

 

2. Makinelerinizin kontrolünü sağlamakta zorlanıyorsanız.

Üretimin en önemli bileşeni kullandığınız makinelerdir. Bu nedenle makineleriniz düzenli bakımı ve takibi yapılmalı ki kesintisiz üretime devam edilebilsin. AtikER İmalat Yönetim Sisteminde kullandığınız makinelerin bakım zamanı geldiğinde uyarı vererek üretimin aksaması önlenir. Sistem üzerinden her bir makinenin yapacağı işi belirleyerek iş emirlerini özelleştirebilir, iş emirlerinizi erteleme veya durdurma kararını verebilirsiniz. Makinelerinizdeki değişiklikleri, çalışma ve bitiş zamanlarını görebilir ve ayarlayabilirsiniz.

Makinelerin tüm durumları 24 saat boyunca kayıt altında tutulmaktadır. Böylece hangi makinenin bakıma alınması gerektiğine, arızaların ve verimi düşük makinelerin önceden tespit edilmesine sağlanmaktadır.

Tüm bunlar AtikER İmalat Yönetim Sistemi tarafından makinelerinizin çalışma sürelerini, performansını takip ederek verimliliğinizi en üst seviyeye çıkarabilmeniz için tasarlanmıştır.

 

3. Hatasız üretim imkânsız görünüyorsa.

Hatasız üretim yapmayı kim istemez ki! Üretim alanındaki çalışanlar, makineler, kullanılan malzemeler göz önünde bulundurulduğunda zor bir ihtimalmiş gibi dursa da sanılanın aksine hata payını minimuma indirebilirsiniz. Oluşturduğunuz reçeteler arasında karşılaştırma yaparak üretiminizin beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını görebilirsiniz. Ayrıca üretim sonunda var olan hata kayıtlarını tutarak sonraki üretimlerin hatasız geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

4. Çalışanlarınızın verimliliğini artırmak istiyorsanız.

Üretim sırasında çalışanlarınızın çalışma ve vardiya durumlarını, hangi iş emri üzerinde çalıştıklarını, iş emri değişikliklerini ve geçmiş tezgâh durumlarını görüntüleyerek çalışma durumlarını kontrol edebilirsiniz.

 

5. Üretim sonunda da aynı kalitede verim almayı amaçlıyorsanız.

Sadece üretim öncesi ve sırasında değil, üretim sonu takibini de eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekir. Böylece üretim boyunca aldığınız verim, üretim sonunda da ürününüz müşteriye ulaşıncaya dek devam eder. Depo ve stok takipleriniz için AtikER İmalat Yönetim Sistemini tercih ederek üretim sonunda ürünlerinizin hangi deponun hangi hücresinde kaldığını ve ürün hareketlerini görebilir, maliyet analizi yapabilir, ürün ya da ürünün bileşenlerinde lot, parti, seri takibi var ise bunların giriş çıkış işlemlerinin yönetebilirsiniz.

üretim takip programı

6. Fazla zaman ve maliyet harcayıp karşılığında yeterli verim alamıyorsanız.

Tüm üretimin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi üretimde verimliliği sağlar. Üretimi başından sonuna kadar takip ederek önceden oluşabilecek sorunları öngörebilirsiniz. Bu da üretimde zamandan tasarruf ederek, bütçenizi doğru kullanmanıza ve verimliliğini artırmanıza imkân verir.

 

7. Üretim takibini her yerden görmek istiyorsanız.

İş akış sürecini yerinden kontrol etmek elbette daha doğrudur. Fakat üretim yerinde olamadığınız zamanlarda AtikER Mobil İş Zekası Uygulaması ile telefonunuz veya tabletiniz ile uzaktan da üretim takibini aynı kalitede yapabilirsiniz. Böylece zaman ve mekân sınırlaması olmadan iş takibini dilediğiniz yerden yapabilirsiniz.

 

8. Müşteri memnuniyetine önem veriyorsanız.

Biliyoruz ki müşterileriniz geri bildirimleri sizin için çok önemli. Müşteriler, beklentilerinin karşılanmasını ister. AtikER ile müşterilerinizin beklentilerini karşılamak; ürünlerinde istedikleri fiyat, malzeme, işçilik, renk gibi ani değişikliklere olumlu dönüş yapmak, kısaca onları memnun etmek çok daha kolaydır.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari