444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
08 Aralık 2016
Burak SANDAL - Ticaret - 0 Yorum

Ticari Entegre Programı, Stok, Cari ve Fatura modüllerinden oluşmaktadır. Yazılım paketi, işletmelerin en çok kullandıkları ana modülleri bir birleri ile entegre olarak sunmaktadır. Fatura / İrsaliye kayıtları ile hem stok hareketleri hem de cari hesap hareketleri işlem görmektedir. Böylece her fatura ya da irsaliye kaydı yapıldığında iş bütünlüğü sağlanmaktadır.

 

Ticari Entegre Programında Cari, Stok ve Fatura Modülleri

 

Stok modülünden açılan ürün kartları, cari modülünden açılan cari hesap kartları ile fatura ekranında kullanılarak, işletmenin mal veya hizmet alım / satım işlemleri kayıt altına alınmaktadır. Fatura modülü kayıtlarının ardından işletme, stok modülü raporları yardımı ile stok giriş / çıkış kayıtlarını ve güncel bakiye bilgileri kolaylıkla raporlayabilmektedir.

Cari modülü raporları kullanılarak, işletmenin hem tedarikçileri ile olan hesap hareketleri hem de müşterileri ile olan hesap durumları takip edilebilmektedir. İstenen herhangi bir andaki carilerin tümü için ya da belli guruplar için genel cari borç / alacak dökümleri alınabilmektedir.

 

ticari program

 

TİCARİ ENTEGRE PROGRAM MODÜLLER

 

Stok Modülü

İşletme içinde müşterilere satılmak için alınan ya da üretim faaliyetlerinde kullanılmak için alınan ticari emtiaların tanımlandığı ana modüldür. Ayrıca, ticari emtia dışındaki diğer hizmet ve gider kalemleri de stok bölümünden tanımlanarak fatura modülü içinde kullanılabilmektedir.

Stok kartları tanımlanırken, ürünler belli Ana Grup ve Alt Gruplara bağlanılabilir. Örneğin, Ana grup olarak İÇECEKLER, alt grup olarak GAZLI İÇECEKLER tanımlanabilir. Böylece daha sonra kullanılacak raporlamalarda ürün analizleri daha kolay yapılabilecektir.

 

Cari Modülü

Alım ve Satım işlemlerinde işletme ile muhatap olarak kabul edilen tüm cari hesapların tanımlandığı ana modüldür. Cari hesap kartlarında, alıcı-satıcı ve diğer tipte cariler tanımlanabilir. Aynı zamanda banka ve personel gibi özel cari kartları da tanımlanarak işletme içi gider kayıtları da bu modül içerisinden takip edilebilir.

Cari hesapların yönetimince stok modülünde olduğu gibi, Ana Grup ve Alt Gruplar tanımlanabilir. Örneğin, Ana Grup olarak ALICILAR, Alt Grup olarak, MARMARA BÖLGESİ tanımlanabilir. Böylece daha sonra yapılacak Rapor ve Analiz işlemlerinde etkinlik ve kolaylık sağlanmış olur.

ticari entegre programı

 

Fatura Modülü

Stok ve Cari hesap kartları tanımlandıktan sonra Alış ve Satış belgelerinin kayıtları bu modülde gerçekleştirilir. Fatura modülünde isteğe bağlı olarak, Fatura öncesinde İrsaliye kayıtları oluşturulabilir. Girilen irsaliye belgeleri daha sonra fatura belgesine kolayca dönüştürülebilir. Parametrik program alt yapısı sayesinde, Plasiyer takibi, Eksi Bakiye takibi, Valör hesabı, Seri Takibi, İskonto uygulaması, Mal Fazlası Uygulaması, Garanti Uygulaması ve Maliyet kontrolü gibi bir çok ek özellik fatura modülünde kullanılabilir.

 

Kasa Modülü

Kasa hareketlerinin Giriş, Çıkış ve Devir olarak girilebileceği modüldür. Tüm parasal hareketleri bu modül ile takip edilebilir. Kasalar arasında transfer yapılabilir. Birden çok aynı döviz biriminden açılan kasaların günlük giriş çıkış takipleri yapılabilir. Dekont kayıtları ile cari hesaplar kendi aralarından borç / alacak işlemi ile bakiye düzenlemesi yapılabilir. Fatura ve Çek-Senet modülleri ile de entegre çalışabilen kasa modülü kullanıcıya kasa takibinde büyük kolaylık sağlar.

 

Çoklu Şube Desteği

Bünyesinde birden fazla şube barındıran organizasyonların yönetimi, ayrı birimlerin oluşturulmasını gerektirebilir. Bu birimlerin en uygun denetimi sağlayabilmesi yazılım desteğinin tam olması ile mümkündür.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari