444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
29 Ekim 2019

Kurumsal Kaynak Planlama çözümleri(ERP), distribütör ve lojistik firmaların dağıtım süreçlerini üst seviyeye taşıyor. ERP çözümleri ile distribütör ve lojistik firmalarının dağıtım ağı daha geniş kitlelere, daha iyi tedarikçilere ve keşfedilmeyi bekleyen pazarlara ulaşıyor.

 

Öngörülebilir Sorunlar

Gelişmiş bir ERP yazılımı, dağıtıcıların ve üreticilerin sorunlarını önceden tahmin etmelerine yardımcı olarak bu sorunların çözümü için önerilerde bulunuyor. Lojistik ve üretim sektörünün gelişmesine katkı sağlıyor. Doğru bir ERP programının lojistik ve üretim sektörüne getirileri:

 

lojistik erp

 

İş Akışında Şeffaflık

Müşterilerin güvenini kazanmak ve memnuniyetini sağlamak için şeffaf olmak şarttır. ERP çözümleri ile teslimat öncesi ve sonrası distribütör ve lojistik firmaları müşterilerini bilgilendirebiliyor. Böylece müşterilerle gerçek zamanlı iletişim kurarak onların siparişleri hakkında sürekli güncel kalmalarını sağlıyorlar. Müşterilerin hizmet aldıkları distribütör ve lojistik firmalarına güveni artıyor.

Planlanabilirlik

Distribütör ve lojistik firmaları her türlü taşımada kullanacakları araçların maliyetlerini planlayarak giderleri kontrol altına alıyor, planlamasını yapıyorlar. Ayrıca araçlarının bakımı için takvim belirleyebiliyorlar. Böylece araçların tüm süreçlerinden haberdar oluyorlar.

 

dağıtıcı firma

 

Her Zaman ve Her Yerden Ulaşılabilirlik

Dağıtım sektöründe hizmet veren firmalar, çalışanları ile bulundukları her yerde etkin iletişim ve iş birliğini sağlayabilmek için mobil teknolojiye ihtiyaç duyarlar. Böylece kendi masasına ve bilgisayarına sıkışıp kalmadan çalışanlar ile iletişim ağı kurabilir, iş akışını takip edebilirler. Operasyonları, birimleri, tedarik zincirleri, iş ortakları ve müşterileri ile istedikleri zamanda ve istedikleri yerde entegre olabilirler.

Otomatik İşlerlik

Bir ürün, üretimden sevkine kadarki süreçte pek çok evreden geçer ve bu adımların manuel olarak gerçekleşmesi hız, zaman ve maliyet kaybına neden olur. ERP yazılımının sağladığı hizmetler ile veriler ilgili birimlere otomatik olarak iletilir, değişiklikler sistemler arası otomatik kaydedilir. Böylece işlemler daha pratik hâle gelir.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorumlar
örslog lojistik
10 Kasım 2020
Güzel ve etkili bir içerik olmuş, teşekkür ederiz. https://orsloglojistik.com/
Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari