444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
03 Temmuz 2020

Optik mağazaları çok fazla ürün çeşitliliğine sahiptir ve sağlık alanında hizmet verdikleri için pek çok prosedürle uğraşmak zorundadır. Bu nedenle tüm bu dikkat isteyen işlerin yönetimini sağlamak ve memnun müşteri sayılarını artırmak amacıyla optik mağazaları için geliştirilen ERP modülüne ihtiyaç duyarlar. Çünkü bu ERP programları esnek ve parametrik yapısı sayesinde her ölçekteki optik işletmesine uyumludur.

 

Optik Mağazaları İçin Geliştirilen ERP'nin Yapabilecekleri

 

Detaylı Stok Yönetimi

Mağazanızda bulunan gözlük, lens vb. tüm stoklarınızın stok bilgilerini yönetebilirsiniz. Stoklarınıza ait tüm detayları kontrol edebilir, stok hareketlerinizi takip edebilirsiniz. Daha önce tanımladığınız optik ve ekartman bilgilerine sonraki kayıtlarınızda hazır bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Gözlüklerinizi marka, çerçeve özellikleri, hammadde, cam indeksi, camın çapı, sferik ve silindirik değerleri, burun aralık, sap uzunluk gibi bilgilerine ve diğer pek çok özelliğine göre kaydedebilirsiniz. Ayrıca bu ürünlere görseller de ekleyerek kategorize edebilirsiniz.

Stoklarınızdaki lenslerinizi marka, odak tipi, kaplama tipi, çap, sferik ve silindirik değerlerine kadar lens ürünlerinize ait özellik tanımlamalarını yapabilir ve raporlayabilirsiniz

Ürünlerinizdeki güncelleme ve değişiklik işlemlerini toplu olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca şubeli sistem ile çalışan bir optik mağazası iseniz, şubeleriniz arasındaki stok transferi, şube bakiyesi, şube müşteri bilgisi gibi seçeneklere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

gözlük ve lens

 

Özelleştirilebilir Müşteri Takibi

Optik mağazaları için geliştirilen ERP ile sisteme müşterilerinizi tanımlayarak müşterilerinize ait cari işlemleri yapabilirsiniz. Aynı ekran üzerinden müşterilerinizin tüm bilgilerine ulaşabilir, bu bilgilere göre işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Müşterilerinizin çerçeve, optik, lens kayıtlarını görüntüleyebilir, yapılan tüm işlemlere ait borç ve alacak hareketlerini takip edebilirsiniz.

Müşterilerinizin ziyaretleri hakkında özel ziyaret istatistikleri alabilirsiniz. Yapılan alışverişlerin aylık ve yıllık bazında raporlarına ulaşabilir ve bu raporları grafiksel olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu raporlar üzerinden maliyetlerinize, müşteri memnuniyet oranlarına, en çok satış yaptığınız ürünlere ulaşabilir; ülke, bölge ve şehir bazında yaptığınız satışlara göre gelecekteki satış tahminleriniz yapabilirsiniz. Ayrıca geliştirilmiş uyarı sistemleri sayesinde günlük ya da sizin belirlediğiniz zaman aralıklarında size özel raporları ekranınızda görebilirsiniz.

ERP programı sayesinde müşterinizin reçete takibini yaparak uyarı takip sistemi ile gerekli durumlarda müşterinizi bilgilendirebilirsiniz.

Optik Sektörüne Özel Satış İşlemleri

Optik sektörünün ihtiyaç ve değişkenlerine özel hazırlanmış ekranlar sayesinde çok fonksiyonlu olarak hazırlanan optik satış ekranlarında tek ekran üzerinden gereken tüm optik bilgilerini görebilir ve hızlı bir şekilde satış işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Diğer işlemlerde olduğu gibi tek tuş ile fiyat listesinde istediğiniz oranda değişiklik yapabilirsiniz.

Karekod özelliği ile satışlarınızı daha hızlı şekilde sonlandırabilirsiniz. Satış işlemleri için farklı ödeme seçenekleri uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız ödeme seçeneklerine göre otomatik iskonto tanımlayabilirsiniz.

Aynı ekran üzerinden müşteriye ait doktor, hastane, reçete ve kurum takiplerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca yine ekran değiştirmeden diyoptri ve müşterinin fatura bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Satış sonunda ön muhasebenizi tutabilir, müşteri satışlarına göre kasanızı sistem yardımıyla hesaplayabilir, cari ve müşterilerinizi otomatik olarak borç ve alacak kaydıyla ilişkilendirebilirsiniz.

Satış sonunda sakladığınız fişleri kilitleyebilirsiniz.

 

optik mağazası

 

Kolay Mevzuat ve Prosedür Süreçleri

ÜTS entegrasyonu sayesinde ÜTS’ye bildirmeniz gereken ürünlerinize ait üretim, ithalat, verme, alma, iptal vb. bildirim işlemlerinizi ÜTS Portalından tek tek tanımlamak yerine, ERP programı ile belirlenen periyotlarda otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinden tüm e-Dönüşüm yükümlülüklerinizi de yerine getirebilirsiniz.

Optik mağazaları için geliştirilen ERP sistemleri sayesinde mağazalar daha kurumsal bir yapıya kavuşur. Her çalışanın sorumlu olduğu iş birbirinden ayrılır ve çalışanların iş yükü azalır. Ayrıca firmanızın ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre özelleştirilebilir esnek yapıları sayesinde %100 fayda sağlayan bir programa sahip olmuş olursunuz. Üstelik otomatik yedekleme sistemi sayesinde verilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari