444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
10 Nisan 2020

Finansal planlama, bir firmanın gelir ve giderlerine göre mali olarak zayıf yönleri konusunda önlem almak ve güçlü yanlarını ortaya çıkarmak için yapılan çalışmadır. Finansal Göstergeler ile işletmeler, yatırım gücünü en üst seviyelere çıkarılmasına yardımcı olacak stratejiler belirler ve bu yönde kararlar alır.

 

İşletmelerin gelecekte yapacakları plan ve stratejiler için üretimleri ve satışlarından elde ettikleri kâr oranını doğru analiz etmeleri gerekir. Finansal Göstergeler ile işletmeler, büyüme potansiyeli için gereken unsurları elde etme ve koruma gücüne sahip olur.

Atiker Sistem Entegratörü'nün sunduğu Finansal Göstergeler ile işletmenizin tüm finansal verilerini pasta, çizgi veya sütun grafikleri ile görüntüleyerek kâr oranınızı artırmak için doğru stratejiler oluşturabilirsiniz. Yapacağınız ödemeler ve tahsilatları, kredi kartı ve POS hareketlerini, kıymetli evrak işlemlerini günlük ve aylık olarak listeleyerek uzun ve kısa vadeli planlama yapabilirsiniz.

 

iş toplantısı

 

 

Finansal Göstergeler ile kâr-zarar grafiklerine ulaşın

Finansal Göstergelerin sunduğu kâr-zarar grafikleri ile satışlarınızı analiz ederek işletmelerinizin günlük veya aylık kâr zarar oranlarını grafikler üzerinden görebilirsiniz. Ayrıca banka, POS, çek-senet, kredi, kredi kartı ile gelecek dönem yapacağınız ödeme ve tahsilat işlemlerinizi görerek bütçe planlaması yapabilir ve olası darboğaz için önlem alabilirsiniz. Ay veya yıl bazında geriye dönük kâr zarar grafiklerine ulaşarak geçmiş dönemlerle karşılaştırma yapabilirsiniz.

 

Finansal Göstergeler ile güncel bakiye takibini yapın

İşletmeler, hızlı büyüdüklerinde bu büyümeyi karşılayacak geliri elde edemediklerinde işlerin yavaşlamasına hatta durmasına neden olabilir. Bu nedenle işletmelerin, ulaşabilecekleri düzeyde gerçekçi bir büyüme oranı planlaması yapması gerekir.

İşletmenize ait kasa ve bankalarda bulunan bakiye bilgilerini ve oranlarını farklı döviz türlerine göre görüntüleyebilir, güncel kur değerlerine göre anlık nakit miktarını öğrenebilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuz sermaye miktarını doğru olarak hesaplayabilirsiniz. Geçmiş dönemin mali performansını analiz ederek işletmenizin gelecekteki ihtiyaçlarını doğru şekilde tespit edebilirsiniz.

 

finansal tablo

 

Dashboard ekranları ile siparişlerinizin durumunu analiz edin

Geçmiş ve gelecek tüm satıcı siparişleri ve tutarı cari bazında görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca müşterilerinizin beklediği siparişleri ve tutarlarını ülke, ilçe ve il bazında listeleyebilirsiniz. Böylece performansınızın düşük ve olduğu bölgeleri tespit edebilirsiniz. Yeni pazar fırsatları keşfedebilirsiniz.

 

Satışlarınızın raporlarını bölgesel olarak özelleştirin

İşletmenizin büyüme oranları, yatırımın geri dönüşünü tespit etmek ve gelecekte takip edeceğiniz yolları belirlemek için satış rakamlarına ihtiyaç duyarsınız.

Bölgesel Satış Raporları ile yaptığınız satışlardan elde ettiğiniz gelirleri Türkiye haritası üzerinden bölgelere ve illere göre görüntüleyebilirsiniz. Yoğunluk haritası ile en çok hangi bölgeye ve ile satış yaptığınızı analiz ederek gelecek satışlarınızda buna göre stratejiler oluşturabilirsiniz. Gelecek yıllara ait satış ve gider hedefleri belirleyerek bu hedeflere ulaşmak için ihtiyaç duyacağınız mali ve personel gücünü belirleyebilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“Güzel konuşmak için tek bir yol vardır; dinlemeyi öğrenmek.” Cristopher Morley
yukari