444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
10 Ağustos 2020

Endüstriyel mobilite, üretim alanlarının ve üretim aşamalarının mobil cihazlar ile yönetilmesini sağlayarak kesintisiz ve hızlı üretim yönetimi imkânı sunan teknolojilerdir.

 

Üretimde mobil cihazların etkisinin artmasıyla birlikte endüstriyel mobilite üretim sektöründe öne çıkan konulardan biri hâline geldi. Bugün üretim sektöründe faaliyet gösteren pek çok işletme, mobiliteye yatırım yapmamanın sonuçlarıyla karşı karşıya. Mobilitenin üretim sektöründeki etkisini öngören firmalar ise üretim alanlarını mobil teknolojiler ile çoktan donattı. Bu firmalar şu anda tüm üretim ve üretim sonrası süreçlerini bu cihazlar üzerinden takip ediyor. Böylece hızlı karar verilmesi gereken durumlarda artık büyük bilgisayarlara, büyük verilere ihtiyaç duymuyor. Bu sayede alınması gereken aksiyonları hemen faaliyete geçirebiliyor.

 

endüstriyel mobilite

 

Endüstriyel Mobilite İle Büyük Bilgisayarlardan Mobil Cihazlara Geçiş

Bilgisayarların büyük ekranlarından üretim takibi yapmanın kolay olduğu ve ayrıntılı bilgiler elde edildiği için hata payını en aza indirgediği düşünülebilir. Fakat bilgisayar başında olunmadığı durumlarda, ofis veya fabrika dışındayken acil ve kritik işlerde bilgisayara erişmek zor. Bu senaryolar her sektörde olduğu gibi üretim sektöründe de çok sık yaşanan bir durum. Fakat bu ve benzeri durumlar hemen müdahale edilmediğinde çok fazla girdiye sahip üretim sektöründe çok daha büyük sorunlara yol açabilir. Firmalar bu gibi durumların yaşanmaması için artık bu teknolojiler ile tanışmalı ve acil müdahale gereken durumlarda mobil cihazlar üzerinden de karar verebilmeli.

 

mobil cihazlar ile üretim yönetimi

 

Endüstriyel Mobilite İle Üretim Performansını Artırma

Üretimde yaşanan bir problemin ne olduğu elbette önemli, ancak problemin nedeni çok daha önemli. Üretimde olası problemlerin engellenmesi ve yaşanan problemlerin önüne geçmek için doğru kişinin en hızlı şekilde en doğru aksiyonu alması her zaman bir numaralı önceliktir. Mobilite teknolojileri ile üretim sırasında yaşanan arıza, duruş, hatalı üretim gibi öngörülemeyen herhangi bir durum olduğunda, bu durumun ve bu durum için alınabilecek aksiyonların ilgili personel tarafından anlık olarak mekân ve zaman sınırı olmadan cep telefonu veya diğer mobil cihazlar üzerinden takip edilebilir. Üretimdeki aksaklıklar hakkında tüm paydaşlara özel uyarılar ve öneriler geliştirilebilir. Böylece personeller problemin nedenini bilerek hareket eder ve olay yerine doğru bilgi ile gitmiş olur.

Üretim alanında geliştirilen teknolojiler sayesinde üretim yönetimi sadece mobil telefonlar ile değil; tablet, dokunmatik PC’ler, Kioks gibi sabit ekranlar ile de yapılabilir. Üretimden veri toplama yöntemleri ile bu cihazlar üzerinden üretime dair analizler elde edilebilir. Standart raporlara bağlı kalmadan, istenilen analizler özelleştirilebilir görünümleri ile mobil cihazlardan kolayca değerlendirilebilir.

Üretim sırasında doğan ihtiyaçlar dikkate alınarak tasarlanan endüstriyel mobilite teknolojileri ile üretim paydaşlarının iş yükü hafifler, üretimin performans ve kalitesi artar.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

yukari