444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
08 Haziran 2020

İş süreçlerinde artık tek platformun yeterli olmadığı göz önünde bulundurulursa işletmeler yeni dijital ekonomide gelişmek ve büyümek için yeni bir platformda kendilerine en uygun işletme yönetimini sunacak çözümü tercih etmelidir. Mobil platformlarda kullanım için tasarlanan Mobil ERP uygulamaları büyüme hedefi olan işletmelerin gelişme ve büyüme daha hızlı kararlar almalarını ve kesintisiz iş takibi yapabilmesini sağlar.

 

Mobil ERP Uygulamaları Nedir?

Bilgisayarlar üzerinden kullanılan ERP çözümlerinin cep telefonu, tablet gibi Android ve IOS cihazlara entegre edilmiş biçimlerine Mobil ERP adı verilir. Mobil ERP uygulamaları, “Bilgisayardan yaptığım işleri, cep telefonumdan da yürütmek istiyorum.” diyen çalışanlara ve yöneticilere esnek çalışma ortamı sunar. Çalışmaların işyeri dışından da yönetilebilmesini sağlar.

Mobil ERP çözümü kullanmaya karar veren ve hâlihazırda kullanmakta olan işletmeler, bu çözümlerin olmazsa olmaz bazı özelliklere sahip olmasına dikkat etmelidir. İşte bir Mobil ERP uygulamasında bulunması gereken özellikler:

 

mobil erp uygulamaları

 

Her An Her Yerden Kolayca Erişilebilmeli

Mobil ERP uygulamalarının internetin olduğu her yerden online olarak kolayca erişilebilme imkânı sağlayarak çalışanları ve yöneticileri iş yerine bağlılıktan kurtarması gerekir. Kullanıcılar iş yerinde, masa başında veya fabrikada olmadığında da işler aksamadan devam etmelidir.

İnternetsiz Kullanıma İzin Vermeli

Mobil ERP uygulamalarının neredeyse tümü sadece internetin olduğu zamanlarda kullanılabilir. Fakat internet erişiminin olmadığı veya yetersiz olduğu durumlarda bazı kritik işlemlerin acil olarak yapılması gerekir. Bu uygulamalar bu gibi durumlarda kısmen de olsa offline kullanıma olanak sağlamalıdır. Rapor görüntüleme, verilere göz atma gibi bazı işlemler kullanıcılar tarafından görülebilmelidir.

Gelişmiş Raporlama Desteği Sunmalı

Kullanılan Mobil ERP uygulaması standart raporların ötesinde özelleştirilebilir pek çok raporu sunabilmelidir. Hatta bu raporların grafikleştirilmesi raporların daha kolay yorumlanmasını sağlar. Ayrıca bu raporların istenilen kişiye gönderilebilmesi kesintisiz bilgi paylaşımı sunar.

 

uzaktan iş yönetimi

 

Her İş Sürecinin Takibi Yapılabilmeli

Çoğu Mobil ERP uygulaması sadece satışa yönelik takip ve işlemlerin yapılmasına imkân verir. Oysa satışın gerçekleşebilmesi için satıştan önce pek çok sürecin beklenen şekilde hallolması gerekir.

Üretim yapan işletmelerin üretimden anlık veri toplama, üretim analizlerine ulaşma, iş emirlerine müdahale etme gibi pek çok işlemi üretim alanından uzak zamanlarda da yapabilmesi gerekir.

Personel işe alımına karar verme, çalışanların takibi gibi İnsan Kaynakları süreçlerini de mobil üzerinden takip etmek işletmelerin İK süreçlerini kolaylaştırır.

Ayrıca çek senet işlemleri, kasa durumu, banka hesap bilgileri gibi mali bilgilere kolay ulaşım sağlayan Mobil ERP uygulamaları her zaman tercih edilebilir olanlardır.

Satış Yönetimi İşlemlerini Detaylandırmalı

Satışın gerçekleşmesini sağlayan tüm işlemlerin baştan sona takibinin Mobil ERP uygulaması üzerinden de yapılması satışın sorunsuz ve hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bu nedenle kullanıcıların sipariş ve teklif durumlarını canlı olarak izlemesi ve değişiklik yapabilmesi gerekir. Satışa giden yolda mobil cihazlardan cari ve stok tanımları değiştirilebilmeli, envanter takibi yapılabilmelidir. Ayrıca satış personelinin rota bilgilerine ulaşılabilmelidir.

Hızlı ve Kolay Kullanılabilir Olmalı

Mobil ERP uygulamaları gecikmelere karşı otomatik senkronizasyon ile sürekli güncel kalmalıdır. Yalın kullanım ile kullanıcılara özelleştirilebilir arayüz sunarak kullanıcıların isteğine göre şekillenebilmelidir. Aynı anda birden fazla işlem yapılmasına olanak tanımalıdır. Personel Yönetiminden, Üretim Yönetimine; Envanter Takibinden, Satış Operasyonlarına kadar işletmelerin tüm süreçlerde mobil olma isteğini gerçekleştirmelidir.

 

AtikER Mobil ERP Uygulamaları ile şirketinizi mobil cihazlarınız üzerinden yönetebilmek için tıklayın.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari