444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
10 Temmuz 2020

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) güvenliği ve kontrolü sağlamak amacıyla bina, ofis ve iş merkezi gibi tüm işletmelerde uygulanabilen, bu yerlere yapılan giriş ve çıkışları takip etmek için oluşturulan sistemlerdir.

 

PDKS 'nin (Personel Devam Kontrol Sistemi) Kullanım Amacı

Personel Devam Kontrol Sistemi personellerin kart, parmak izi, şifre ve diğer giriş yöntemleri ile yapılan giriş çıkış işlemlerini kontrol eder. Personel Devam Kontrol Sistemi, kullanılacak yere ve kullanım alanına göre özelleştirilebilir. İşletmelere sağladığı kolaylıklar ile özellikle personel takibi konusunda İnsan Kaynaklarına yardımcı olur.

insan kaynakları

İnsan Kaynakları İçin PDKS

PDKS, personelin mesai takibini yapabildiği için puantaj hesaplama konusunda İnsan Kaynakları departmanına yardımcı olur. Gün ve saat bazında personellerin çalışma ve mola saatlerini, iş planı değişimlerini, devamsızlık ve işe gelmeme durumlarını anlık olarak kaydederek otomatik olarak personellerin aylık puantaj cetvelini oluşturur.

 

Mevzuatlara uygun şekilde çalışan Personel Devam Takip Sistemi doğru ve güvenilir şekilde oluşturduğu veriler ile İnsan Kaynakları Departmanının çalışanların mesai, hakediş ve maaşlarını doğru şekilde hesaplanmasını sağlar.

 

Personel Devam Takip Sistemi personel giriş çıkışları, puantaj bilgileri, çalışma durumları gibi tüm yaptığı işlemler hakkında detaylı raporlama sunabilir. Bu raporlar üzerinden personeller anlık olarak takip edilebilir. Raporlar sayesinde bulunduğu alanlardaki geçirdiği süreler hesaplanabilir. Bu raporlar istenilen formatta dışarı aktarılabilir, yazıcı üzerinden çıktı alınabilir.

 

pdks

 

Güvenlik ve Kontrol İçin PDKS

İş yerlerinde kullanılan PDKS sayesinde personellerin işe giriş çıkışları saat bazında görülebilir. Ayrıca personellerin veya personel gruplarının departman veya yetki rolüne göre mesai içinde belirli turnikelerden, sadece belirlenen zamanlarda geçiş yapabilmeleri sağlanır. Personellerin izninin olmadığı deparmanlara girişi engellenebilir. İzni olan personeller ise bu sistemler sayesinde izinli oldukları alanları, izinli oldukları zamanlarda sorunsuz şekilde kullanabilir. Böylece üretim alanları, idari birimler, veri merkezleri, AR-GE merkezleri, bilgi işlem odaları, depolar gibi kurum içinde yer alan, fiziksel ve işlevsel özellikleri ile birbirinden ayrılan bölümler arası geçişler belirli bir kurala bağlanmış ve kontrol altına alınmış olur.

 

Personel Devam Takip Sistemindeki yetkilendirme özelliği ile tüm bu bilgilerin kimler tarafından görüleceği belirlenebilir. Kullanıcı bazlı kısıtlama işlemi yapılabilir. Bu özellik sayesinde hem Personel Devam Takip Sisteminin kullanıldığı alan hem de Personel Devam Takip Sistemi için kullanılan program için üst düzey güvenlik ve gizililik sağlanmış olur.

 

Sektörün ve kullanılacak alanın ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen Personel Devam Takip Sistemi, farklı pek çok senaryoya göre uyarlanabilir. Verilerin değerli bilgilere dönüştürülmesini sağlayan Personel Devam Takip Sistemi ile personel yönetimi ve iş yeri kontrolü merkezî yapıda ölçeklenebilir ve uygulanabilir hâle gelmiş olur.

 

Atiker Yazılım'ın ERP çözümleri kapsamında sunduğu İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi ile PDKS ve diğer pek çok zorlu İK süreçlerinizi kolay ve hatasız şekilde yönetebilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari