444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
21 Aralık 2019

Bulut Yedekleme; fotoğraf, video gibi dosyaların yanında büyüklükleri ne kadar olursa olsun tüm verilerin 7/47 güvenli şekilde saklanmasını sağlayan, böylece veri kayıplarının önüne geçen teknolojilerdir.

 

Teknoloji çağında bize ait çoğu veriyi dijital ortamlarda saklıyoruz. Bireysel olarak fotoğraf ve videoları, telefon rehberi, e-postalar ve kişisel dosyaları yedeklemek ve saklamak için kullanmanın yanında; şirketler bazında ise firmalara ait tüm verilerin bulut sistemlerinde saklanması söz konusu. Gün geçtikçe de firmalar ve bireyler tarafından daha güvenli olduğu için bulut yedekleme ile depolanan verilerin miktarı artıyor. Tüm bu gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda hiç şüphesiz bulut sistemleri şirketler için daha da önemli bir konuma geldi. Büyük işletmeler sahip oldukları verileri kontrol altında tutmak için Bulut Çözümlerden yardım alıyorlar. Böylece şirketlerine ait gizli ve önemli bilgilerini koruma altına almış oluyor. Ayrıca bu bilgilere istedikleri yerden istedikleri zaman erişim sağlıyor.

bulut yedekleme

Her Şirket Siber Saldırı Riski Altında!

Kaspersky Lab META Bölgesi Global Araştırma ve Analiz Ekibi’nin yaptığı araştırmaya göre 2019 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'de toplam 1.2 milyondan fazla, günde ise ortalama 13 bin 842 adet siber saldırı gerçekleşti. Bu saldırıların pek çoğu şirketlere yönelikti. Bu tür siber saldırılara maruz kalmamak ve verilerini korumak için  bulut yedekleme çözümlerinden yardım alan firmalar bu saldırılardan etkilenmedi. Özellikle bu tür saldırı risklerine karşı Bulut Çözümleri kullanan firmsların sayısı her geçen gün artıyor.Böylece bir siber saldırının neden olacağı veri kayıplarının, şirketlerde dönüşü olmayan ekonomik sorunlara neden olmasının önüne geçilmiş oluyor.

 

veri yönetimi

 

Bulut Çözümler, Siber Saldırıları Önler

Her kuruluş siber saldırı riski altındadır. Bu saldırılara maruz kalmamak için tercih edilen Bulut Çözümler ile saklanmak istenen veriler, fizikî olarak daha korunaklı ve saklanan dosyalara 7/24 ulaşılabiliyor. Kuruluşlar siber saldırıya maruz kalsa veya herhangi bir nedenden dolayı kaybolup zarar görse bile bu Bulut Yedekleme sayesinde zarar gören verilere kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Böylece bilgilerin kaybolma, zarar görme endişesi yaşanmıyor.

 

AtikER Bulut Çözümler'in şirketinize sunduğu imkânlarla daha fazlasını elde etmek istiyorsanız tıklayın.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari