444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
13 Ağustos 2020
Güllü YILDIRIM - Crm - 0 Yorum

Teknik servis hizmeti sağlayan firmaların ihtiyaçları ve istekleri analiz edilerek geliştirilmiş olan Teknik Servis Yönetimi modülü ile kendi ürettiğiniz veya ticaretini yaptığınız ürünlerin satış sonrası hizmetlerini takip edebilirsiniz.

 

Teknik Servis Yönetimi modülünün esnek yapısı sayesinde otomobil, makine ya da bilgisayar gibi pek çok farklı alanda verdiğiniz ürün veya hizmetlerin teknik servis takiplerini kasa ve stok işlemleri ile birlikte yönetmenizi sağlar. Müşterilerinize sunduğunuz teknik servis hizmetlerinizi yöneterek müşteri memnuniyetini sağlayabilir ve müşterilerinize daha kaliteli hizmet sunabilirsiniz. Servis hizmeti veren işletme olarak tüm servis süreç yönetimi ihtiyaçlarınızı karşılar, servis departmanınızın verimliliğini artırırsınız. Modülün sahip olduğu özellikler sayesinde başarılı işletme yönetimi yapabilirsiniz.

 

teknik servis yönetimi

 

Teknik Servis Yönetimini Oluşturan Başlıca Unsurlar

 

Servis Takibi

Ürettiğiniz veya ticaretini yaptığınız ürünlerin satış sonrasındaki hizmetlerinizin bakım, onarım, teknik destek takibini yapabilirsiniz. Aynı zamanda seri numarası takibi ile daha önce satışı yapılmış olan ürün bilgilerinin yanı sıra ürün içinde bulunan ve değiştirilebilen parçaların da kontrolünü sağlayabilirsiniz. Gelen, satılan, iade edilen ürünlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin hangi personeliniz tarafından yürütüldüğünü kontrol edebilirsiniz. Böylece baştan sona tüm servis sürecinin kontrolü sizde olur.

Garanti Takibi

Marka, model, seri numarası, servis kapsamı gibi detaylarına göre kaydettiğiniz ürünlerinizin garanti takibi ile garanti kapsamında değişen veya eklenen parçaların takibini yapabilirsiniz. Servise gelen ürünün garanti süresi boyunca gördüğü tamir işlemlerini takip edebilirsiniz. Ürünün garanti tarihine ulaşabilir, arızalı ürünlerle ilgili görselleri kaydedebilir, cari hesap bazında teknik servis işlem detaylarını listeleyebilirsiniz.

Dış Servis Uygulaması

Servise gelen ürünlerin servis hizmetini başka servis firmasına yaptırmanız ya da üretici servis birimine göndermeniz durumunda dış servislere gönderdiğiniz ürünlerin bilgilerini, cari ve kargo bilgileri ile birlikte takip edebilir ve müşterilerinizi ürünün durumu hakkında bilgilendirebilirsiniz. Böylece müşterilerinizin istek ve ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde giderirken istedikleri şeffaf hizmet anlayışını da onlara sağlamış olursunuz.

 

servis yönetimi

 

Teknik Servis Yönetiminin Daha İyi Yapılmasını Sağlayan Diğer İşlemler

 

CRM Yönetimi

Müşteriler sürekli bilgilendirilmek ister. Servisteki ürünler hakkında müşterilerinize sms veya e-posta ile bilgilendirme mesajı gönderebilirsiniz.

Servis hizmeti alan müşterilerinizin aldıkları hizmet hakkında yorumlarının, istek ve şikâyetlerinin kaydedilmesi ve bu kayıtların analiz edilerek hizmet kalitesinin artırılması önemlidir. Sistem üzerinden müşterilerinizin görüşlerini kaydedebilirsiniz.

Satış ve Maliyet Takibi

Teknik Servis Yönetimi modülünün sağladığı barkod uygulaması desteği ile hızlı satış işlemleri gerçekleştirebilir, depolarınızda kolayca sayım işlemi yapabilirsiniz. Ürün üzerinde yapılan işlemler ve kullanılan malzemeler ile ilgili otomatik olarak irsaliye veya fatura oluşturabilirsiniz.

Şube ve mağazalarınızdaki gelirlerinizin rapor ve analizlerine ulaşabilirsiniz. Satış işlemlerinizi güncel döviz kuru cinsinden yapabilirsiniz. Ücretsiz yaptığınız işlemleri ayrıca belirtebilirsiniz. Online yaptığınız satışları aynı ekran üzerinden takip edebilirsiniz.

ERP programının içerdiği diğer modüller ile entegre olabilen Teknik Servis Yönetimi modülü sayesinde işletmenizin ihtiyacına göre kişileştirilebilir kullanım avantajına sahip olabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

yukari