444 82 99     bilgiatikeryazilim.com.tr
27 Nisan 2020
Güllü YILDIRIM - Crm - 0 Yorum

Besi çiftlikleri ve hayvancılıkla uğraşan işletmeler için hayvanların günlük durumları hakkında sürekli bilgi sahibi olması çok önemlidir. Bilgilerin geleneksel yöntemlerle alınması zaman kaybına ve zarara neden olmaktadır. Hayvancılık alanında faaliyet gösteren işletmelere ERP hizmetleri sunularak onların işlerini daha kolay yönetebilmelerini sağlayacak imkânlar sunulabilir.

 

ERP programları genel olarak aynı sektörlere yöneldiği için bazı sektörler ve çalışma alanlarına bu konuda yeterli hizmet verilmemektedir. Bu sektörlerden biri olan hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin iş takibini kolaylaştıracak yeterli teknolojik hizmet bulunmamaktadır. Oysa hayvancılıkla uğraşan ve hayvanların takibini kolaylaştırmak isteyen işletmelerin besilerini sorun yaşamadan, verimli bir şekilde yönetebilmesi gerekir.

 

Atiker Yazılım Besi Yönetimi Modülü

Atiker Yazılım’ın hayvancılıkla uğraşan işletmeler için geliştirdiği Besi Yönetimi Modülü ile hayvanlarınızdan daha çok verim alabilirsiniz. AtikER Besi Yönetimi Modülü sayesinde hayvanların kontrol altına alınmasını ve yönetilebilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Sunduğu pek çok seçenek ile işletmenizin ve besi çiftliklerinizin daha verimli ve sorun yaşamadan iş takibi yapabilmesini sağlarsınız.

 

besi yönetimi

 

AtikER Besi Yönetimi Modülünün Sunduğu Avantajlar

AtikER’de bulunan Besi Yönetimi Modülü ile hayvanlarınızın küpe numarası, cinsiyeti, doğum bilgileri, damızlık durumu, cinsi, ana-baba küpe numaraları gibi pek çok bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Böylece hayvanlarınız hakkında hızlı işlem yapabilmek için bu bilgilere göre kolaylıkla gruplandırabilirsiniz. Ayrıca hayvanlarınızın hastalık, aşı, doğum, tohumlama ve ağırlık tartım gibi durumların takibini yapabilirsiniz.

 

Hastalanan hayvanlar verimi düşürür. Besi çiftlikleri ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren işletmeleri için sunulan AtikER programı ile hasta olan hayvanların hemen tespitini yaparak tedavi sürecini kontrol edebilirsiniz. Geçirilen tün veteriner işlemlerini kayıt altına alabilirsiniz.

 

besi yönetimi

 

Hayvanların ağırlığının hesaplanması ve özellikle küçükbaş hayvanların sayımları problemli ve zor bir süreçtir. Sunulan farklı hizmetler ile hayvanların canlı ölçümlerini yapabilir, elde edilen sonuçları anlık olarak bilgisayar ortamına aktarabilirsiniz. Hayvanların sayımında yaşanan problemlerin önüne geçerek hayvanların giriş çıkış kontrollerini otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sürüye yeni katılan hayvanların giriş tarihlerini, doğum ve satın alma gibi sürüye katılma şekline kadar kaydedebilir, sürüden ayrılan hayvanlarınızın da aynı şekilde ayrış tarihi ve neden ayrıldığını kayıt altına alabilirsiniz.

 

Programın sunduğu gelişmiş raporlama seçeneği sayesinde işlemlerinizin kayıt ve raporlama süreçlerini gerçekleştirebilir, tüm kayıt ve raporlara geriye dönük istediğiniz zamanda ulaşabilirsiniz.

 

Atiker Yazılım tarafından geliştirilen Besi Yönetimi ERP Modülü ile ek modüle ihtiyaç duymadan tek ekran üzerinden hayvan çiftlikleri ve işletmelerin ihtiyaç duyacağı tüm işlemleri yapabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin

 

facebook ikon       instagram ikon       LinkedIn ikon       twitter ikon       youtube ikon

Yorum Yaz
 
 
 
 
 

Kategoriler

Son Gönderiler

BA / BS Bildirimi Hakk...
24 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Müşteri Deneyimini Mük...
20 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Yeni Çağın İşçileri Al...
17 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Servis Hizmeti Veren F...
13 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.
Üretim Sektörü İçin En...
10 Ağustos 2020Devamı İçin Tıklayınız.

Haftanın Sözü

“İnsanlar başaklara benzerler, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.” Montaigne
yukari